Expedice na Pik (štít) revoluce - 6974 m - Pamír

úvod informace deníky fotografie panoramata film kniha hostů kontakty
sponzoři 
Tento den podle
Evy
  <<<    >>>  

Tomášův deník - 21. den

28.7.2010

Ráno je mlha a padá mokrý sníh. Nechce se nám ven, a tak začínáme vařit až před devátou. Lence se vůbec nechce ze stanu, je z toho ponurého počasí v nějaké depresi, či co. Před dvanáctou vyrážíme. V poledne máme spojení s klukama, kvůli počasí lezení odvolali a jdou za námi. Postupujeme pomalu ale celkem pravidelně a kluci nás postupně docházejí. Lenka má potíže s bolavou nohou, kluci jí berou něco z báglu a společně klesáme po ledovci. Sněžení pomalu přechází v déšť.

Docházíme až tam, kde jsme před deseti dny na ledovec nastupovali. Není snadné se tu mezi horami sutě zorientovat, ale nakonec se nám okrajový pás ledovce daří přejít a stojíme opět na pevné zemi. Daří se nám dojít až na místo rozpadlé lovecké boudy (nebo co to je), kde se rozhodujeme nocovat. Jsme všichni utahaní, Lenku bolí noha a Evin kašel zní strašidelně, jsme ale rádi, že zase jedou budeme spát na zemi a ne na ledě.

Pro vodu se Štěpán musí spouštět po laně k ledovci, jinak je to tu ale moc hezké. Zakládám tu cache „Grumm-Grzimajlo Glacier“, snad mi ji rewiever schválí… [poznámka z domova – schválil].

  <<<    >>>  
Jaroslav Bartoš, horolezec, lhář, podvodník, kauza